Скандал із шахтою "Південнодонбаська №1": Волинець звинувачує в боргах шахти Мінекоенерго

Шахта "Південнодонбаська №1" 13 лютого буде повністю відключена від електроенергії за борги.

Об этом сообщает Роспрес

Про це 12 лютого повідомив глава незалежної профспілки України Михайло Волинець. Він звернувся до Міністра енергетики Олексія Оржеля з питанням про те, хто з керівництва країни понесе відповідальність за затоплення шахти?

"Цікаво, хто візьме на себе провину за збитки? Ще цікавіше, хто з можновладців нестиме відповідальність за екологічні ризики для регіону, за перспективу отруєння питної води? За соціальну й економічну кризу селищ та міст впритул розташованих до зони воєнних дій? (…) Якщо "державники" з Мінекоенерго нездатні закрити борги державних трейдерів перед державними шахтами, то, може, дарма вони отримують зарплати з державного бюджету?" – написав він.

Шахта "Південнодонбаська №1"

Шахта "Південнодонбаська №1"

Прапор індустрії

"За раніше відвантажену вугільну продукцію підприємству заборгували близько 250 млн грн державні підприємства "Держвуглепостач" та "Вугілля України", підприємство з ручним керуванням Коломойського ПАТ "Центренерго", – повідомив Волинець.

Днем раніше було опубліковано розслідування Радіо Свобода "Через борги в Вугледарі може затопити дві шахти". У ньому шахтар Дмитро Леванович розповів, що шахті за поставлене вугілля винні близько 260 мільйонів гривень. А вона ж заборгувала за спожиту електрику близько 120 мільйонів.

"Шахтарі з Вугледара кажуть: іще ніколи не відчували такого байдужого ставлення влади до себе. На їхню думку, держава не хоче розвитку шахт, тому що ті розташовані неподалік від зони бойових дій. Іншої роботи в Вугледарі немає. Та й навіщо вона, якщо в своїй шахті і вугілля є, і є бажання це вугілля добувати", – зазначив Леванович.

"Вона на сьогодні найбільша в Україні. І видобуває близько 10 відсотків вугілля, який ми в Україні видобуваємо. Це найбільш енергетичне вугілля. Ми могли б поставляти наше вугілля у багато підприємств Донецької області. Але в зв’язку з тим, що йде приплив вугілля з Росії та електроенергії з Білорусі, наше вугілля нікому не потрібне", – сказав Олександр Дирда.

Цікаво, хто візьме на себе провину за збитки? Ще цікавіше, хто з можновладців нестиме відповідальність за екологічні ризики для регіону, за перспективу отруєння питної води? За соціальну й економічну кризу селищ та міст впритул розташованих до зони воєнних дій?

Нагадаємо, 6 лютого Президент Володимир Зеленський побував у Червонограді і доручив Міністерству енергетики та екології вирішити проблеми шахтарів. Очільник держави пообіцяв шахтарям прийти 25 лютого на всеукраїнську нараду шахтарів у Києві з концепцією плану вирішення проблем вугільної галузі.

Як повідомлялося раніше, в 2019 році на сайті міністерства енергетики опублікували інформацію про результати аудиту ефективності вуглевидобувних підприємств. Його проводили з 2015 по 2018 рік. Так ось, ДП "Південнодонбаське № 1" аудитори визнали перспективним.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/skandal-iz-shahtoyu-pivdennodonbaska-1-volinets-zvinuvachue-v-borgah-shahti-minenergetiki.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя