«Світ почув правду»: Філарет пояснив своє інтерв’ю російським пропагандистам

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет  — «Світ почув правду»: Філарет пояснив своє інтерв’ю російським пропагандистам
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет
Фото: Главком
Патріарх зауважив, що, можливо, він «помилився в цьому, що дав інтерв’ю такому каналу» Об этом сообщает uaonline.in.ua со ссылкой на СМИ.


Почесний патріарх Православної церкви України Філарет стверджує, що не знав, що його інтерв’ю пропагандистському каналу «Росія24» викличе таку негативну реакцію у суспільстві. За словами Філарета, якби він це передбачив, він би, ймовірно, відмовився від інтерв’ю.


Про це Філарет заявив у інтерв’ю «Громадському».


«Я даю інтерв’ю всім, хто до мене звертається. Та я не думав, що буде така негативна реакція на інтерв’ю, яке я давав ворожому каналу. Бо я і українським каналам даю інтерв’ю, але вони перекручують мої слова, або вибирають ті чи інші слова і дають свої коментарі. Тому зараз ЗМІ в переважній більшості направлені на знищення Київського патріархату. Тому до цієї всієї інформації треба підходити з цих позицій — підтримують Київський патріархат, тобто незалежну церкву, чи не підтримують», — заявив патріарх.


Філарет також зауважив, що «цьому ворожому каналу дав інформацію правдиву».


«Він не підтримує, але він не перекрутив те, що я сказав. І це уже має велике значення, тому що світ, хоч і через ворожий голос, але почув правду. Одні звертають увагу на те кому дав інтерв’ю, а другі звертають, що сказав патріарх. Так ось треба звертати увагу на те, що сказав патріарх, а не кому сказав», — наголосив Філарет.


Водночас, патріарх зауважив, що, можливо, він «помилився в цьому, що дав інтерв’ю такому каналу».


Нагадаємо, що російський пропагандистський телеканал «Росія24» зняв репортаж «Нічого святого» про ситуацію з українськими церквами. У ньому росіяни використали інтерв’ю з почесним патріархом Православної церкви України Філаретом (Денисенком).


Згодом у ПЦУ прокоментували інтерв’ю Філарета каналу «Росія 24», заявивши, що хвороба змінила патріарха невпізнанно.


До слова, 24 червня синод ПЦУ позбавив Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами та монастирями. Також Православна церква України прийняла у безпосереднє підпорядкування митрополита Епіфанія усі монастирі та храми Києва, церковних ієрархів, які до цього підпорядковувались Філарету. Хоча Філарета й залишили єпископом ПЦУ і не відлучили від служіння.


Це рішення синод ПЦУ ухвалив після проведення Філаретом «собору» для відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату.


У той же час «відновлений» Філаретом Київський патріархат створює власний керівний орган, синод, з п’яти єпископів, яких Православна церква України відлучила від священнослужіння.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/svit-pochuv-pravdu-filaret-poyasniv-svoje-intervyu-rosiyskim-propagandistam-608899.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя