Охорона здоров’я потихеньку ліквідовується як явище, - нардеп

Охорона здоров’я потихеньку ліквідовується як явище, — нардеп

Якщо у 2018 році видатки на охорону здоров’я становили 3,5% ВВП, то у наступному бюджеті передбачається вже лише 3,2%. Тренд очевидний — значущість медицини для урядовців у порівнянні з іншими напрямками з кожним роком падає. Лікувати українців та витрачати на них кошти олігархи не хочуть. Об этом сообщает lady-week.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомила народний депутат, голова комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Урядовці хотіли виділити ще менше, але Комітету з питань охорони здоров’я з величезними зусиллями вдалося вибити для МОЗу додатково ще 1,2 млрд гривень.

Проте це жодним чином не змінює загальну картину: вітчизняну медицину цілеспрямовано вбивають, і у наступному році наслідки стануть вже незворотними.

Судіть самі, якщо при розрахунковій потребі у 50 млрд гривень на первинну медицину виділяється лише 15,3 мільярди, то чи зможе вона повноцінно функціонувати?

Якщо на швидку допомогу потрібно 11 млрд, а виділяється лише 4 мільярди, то чи зможемо ми розраховувати на повноцінну допомогу? Адже виділених коштів не вистачить навіть на виплату в повному обсязі надбавок і доплат працівникам екстреної медичної допомоги, передбачених законодавством.

Якщо навіть з додатковими коштами, які нам вдалося вибити, забезпечення хворих необхідними препаратами покриватиметься лише на 37%, то решта 63% знайдуть самотужки гроші на лікування чи помруть?

Якщо на розвиток системи крові виділяється лише 44,5% від потреби, то як може гарантуватися якість донорської крові та впровадження нових методів діагностики наявності в ній збудників СНІДу, сифілісу та гепатитів?

Зрештою, якщо на виплату навіть мінімальної зарплати медпрацівникам у розмірі 4173 гривень при встановленні І тарифного розряду потрібно 89,1 млрд гривень, а медичної субвенції виділяється лише 55,5 млрд, то чи захочуть лікарі ще рік працювати на жебрацьких умовах? І чи не почнуть вони знову десятками тисяч виїжджати до сусідніх країн лікувати їхніх громадян?

Врятувати медицину зможе лише справжня реформа, заснована на впровадженні загальнообов’язкового державного медичного страхування та повноцінне фінансування медицини у розмірі хоча б 5% ВВП. Це — мінімальний показник видатків на охорону здоров’я, який здатний зупинити стрімке вимирання нації, і який треба передбачити вже і негайно.

Але виходячи з тієї політики, яку веде уряд, це звучить як фантастика. І допоки при владі залишатимуться олігархічні наймити — захистити українців буде нікому.

Вечірні Вісті

...

Джерело статті: “http://gazetavv.com/news/ukraine/1541503727-ohorona-zdorov-ya-potihenku-likvidovuetsya-yak-yavishche---nardep.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя